Zwiększ tekst Zmniejsz tekst Wysoki kontrast Resetuj ustawienia

O przedszkolu

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 12 położone jest w Katowicach-Brynowie w pobliżu Parku Kościuszki. Przedszkole mieści się w wolnostojącym budynku z ogrodem przy ul. Ligockiej 3 (czynne w godz. 6.00- 17.00);

Przedszkole wyróżnia się estetycznym wnętrzem oraz przestronnymi, funkcjonalnymi i kolorowymi salami. Bezpośrednio przy salach znajdują się łazienki, w których przebywające dzieci są pod stałą opieką wychowawcy.

Dzieci mają do dyspozycji DUŻY OGRÓD PRZEDSZKOLNY, który zapewnia im dużo ruchu na świeżym powietrzu nawet zimą, kiedy to dzieci mogą zjeżdżać z naturalnie ukształtowanej górki.

GŁÓWNYM CELEM DZIAŁALNOŚCI PRZEDSZKOLA JEST WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA ZGODNIE Z JEGO WRODZONYM POTENCJAŁEM I ZAINTERESOWANIAMI.

Dlatego przedszkole oprócz realizacji wybranych programów wychowania przedszkolnego czynnie uczestniczy w programach ogólnopolskich oraz akcjach promujących postawy zdrowotne, społeczne i ekologiczne tj.

We wszystkich grupach wiekowych prowadzony jest język angielski i rytmika oraz na życzenia rodziców organizowane są zajęcia religii. Prowadzone są również zajęcia ze specjalistami - z psychologiem, logopedą i nauczycielem gimnastyki korekcyjnej.

Przedszkole organizuje CIEKAWE KONKURSY o zasięgu miejskim i ogólnopolskim, m.in.: międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „100 technik plastycznych w życiu przedszkolaka”, miejski konkurs recytatorski „Wiersze z humorem”, międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Śląsk oczami dziecka”, międzyprzedszkolne zawody sportowe „Ruch to zdrowie” oraz wiele innych.

W przedszkolu DZIECI ROZWIJAJĄ SWOJE ZAINTERESOWANIA poprzez udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli, a także poprzez udział w licznych wycieczkach np. do nadleśnictwa, biblioteki, teatru, opery, muzeum, skansenu. Często organizowane są teatrzyki dla dzieci, koncerty muzyczne. Na terenie przedszkola dzieci uczą się ZASAD BEZPIECZEŃSTWA, a atrakcją są spotkania ze strażą pożarną, policjantami, strażą miejską.

Jednym z priorytetów przedszkola jest dobra WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI. Przedszkole preferuje aktywne formy udziału dzieci i rodziców w życiu przedszkola. Organizowane są zajęcia otwarte dla rodziców, zebrania ogólne, spotkania indywidualne. Dzięki zaangażowaniu rodziców dzieci poznają ciekawe zawody tj. lekarza, górnika, ratownika medycznego. Rodziny uczestniczą w konkursach tj. „Kartka Bożonarodzeniowa”, „Wiersz o przedszkolu”, „Symbole narodowe”. Organizowane są uroczystości rodzinne tj. „Jasełka”, „Dzień Babci i Dziadka”, „Dzień Mamy i Taty”, „Festyn Rodzinny”. Dzięki współpracy z rodzicami wpływamy na rozwój osobowości dziecka, zachowania i system wartości.

STARAMY SIĘ, BY KAŻDY DZIEŃ W NASZYM
PRZEDSZKOLU BYŁ CIEKAWY A ZARAZEM
RADOSNY, BO:


„KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT”
— Janusz Korczak —